فناوری اطلاعات

مرسدس بنز EQB رقیب آئودی Q4 E-tron رسما در نمایشگاه مونیخ معرفی شد

سبد محصولات برقی شرکت مرسدس بنز در حال رشد محسوسی است و مرسدس بنز EQB را باید یکی از محصولات مهمی دانست که در کلاس پر طرفدار SUV های لوکس می‌تواند رقیب سر سختی برای شرکت های هموطن خود از جمله آئودی Q4 E-tron باشد.

EQB بر پایه مدل GLB مرسدس بنز توسعه داده شده است و در سایت تولیدی این شرکت در مجارستان به تولید خواهد رسید. پیش از این قرار بود این محصول در سایت تولیدی اسمارت در کشور فرانسه تولید شود.

EQB 300 4Matic از موتور الکتریکی با حداکثر نیروی ۲۲۵ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۳۹۰ نیوتن متر و EQB 350 با حداکثر قدرت ۲۸۸ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۵۲۰ نیوتن متر روانه بازار خواهند شد. این مدل برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت به تنها ۶.۲ ثانیه زمان احتیاج دارد که در حدود ۱.۸ ثانیه سریع تر از مدل پایه است.

ظرفیت باتری آن نیز برابر با ۶۶ KWh است. حداکثر برد حرکتی با یک بار شارژ برابر با ۴۱۸ کیلومتر است. حداکثر سرعت نیز برابر با ۱۶۰ کیلومتر است.

بسته باتری با سیستم شارژ ۱۱kW از نوع AC و شارژ سریع ۱۰۰kW از نوع DC شارژ می‌شود. مرسدس در آینده نزدیک مدل با برد حرکتی بالاتر این محصول را عرضه خواهد کرد.

همچنین مدل محور متحرک جلو با نام EQB 250 نیز در دستور کار مرسدس بنز قرار دارد.

همانند مدل EQA این محصول نیز از طراحی ظاهری مخصوص به خود بهره می‌برد تا به نسبت مدل احتراق داخلی متمایز شود.

مشتریان امکان انتخاب چرخ های ۱۸ تا ۲۰ اینچی را برای این مدل دارند.

بسته مخصوص AMG نیز با طراحی اختصاصی سپر و چرخ‌های ۲۰ اینچی قابل انتخاب است.

همانند مدل احتراق داخلی، امکان انتخاب به صورت ۵ و ۷ سرنشین وجود دارد اما فضای صندوق به نسبت مدل احتراق داخلی در حدود ۷۵ لیتر کمتر است و برابر با ۴۹۵ لیتر در مدل ۵ سرنشین است.

انتظار می‌رود که این محصول با قیمت پایه ۵۰ هزار پوند روانه بازار شود.

نمایش بیشتر

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا