استانها

مجوز جذب دانشجوی تحصیلات تکمیلی در دانشگاه علوم پزشکی آبادان اخذ شد

سارا مبارک در گفتگو با خبرنگار خبرآنلاین در آبادان اظهار کرد: پیرو پیگیری‌های مکرر، از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مجوز جذب دانشجوی تحصیلات تکمیلی در مقطع کارشناسی ارشد برای نخستین بار در دانشگاه علوم پزشکی آبادان در رشته‌های پرستاری اورژانس، پرستاری داخلی جراحی و بهداشت محیط و همچنین جذب دانشجوی مقطع کارشناسی در رشته تغذیه در این دانشگاه تا سال ۱۴۰۸ صادر شد.

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی آبادان طبق سند توسعه متوازن آموزش عالی پزشکی معاونت آموزشی وزارت متبوعه که بر مبنای سند آمایش سرزمینی آموزش عالی سلامت و برآمد نیروی انسانی مورد نیاز تدوین شده، موفق به اخذ این مجوز شد.

وی اخذ این مجوز را گامی مهم در راستای ارتقاء آموزش و پژوهش منطقه خواند و تصریح کرد: به طور مسلم جذب دانشجویان تحصیلات تکمیلی در دانشگاه علوم پزشکی آبادان سبب رشد حیطه‌های مختلف شاخص‌های آموزشی و پژوهشی در سطح دانشگاه و منطقه می شود.

معاون آموزشی، تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی آبادان یادآور شد: بر اساس این مجوز جذب دانشجویان در مقاطع و رشته‌های یاد شده در این دانشگاه، از طریق کنکور سراسری انجام می شود و در آینده اطلاعات تکمیلی بر روی سایت سنجش وزارت بهداشت در دسترس همگان قرار می گیرد.

۴۶

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا