استانها

مجوز جذب دانشجوی تحصیلات تکمیلی در دانشگاه علوم پزشکی آبادان اخذ شد

سارا مبارک در گفتگو با خبرنگار خبرآنلاین در آبادان اظهار کرد: پیرو پیگیری‌های مکرر، از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مجوز جذب دانشجوی تحصیلات تکمیلی در مقطع کارشناسی ارشد برای نخستین بار در دانشگاه علوم پزشکی آبادان در رشته‌های پرستاری اورژانس، پرستاری داخلی جراحی و بهداشت محیط و همچنین جذب دانشجوی مقطع کارشناسی در رشته تغذیه در این دانشگاه تا سال ۱۴۰۸ صادر شد.

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی آبادان طبق سند توسعه متوازن آموزش عالی پزشکی معاونت آموزشی وزارت متبوعه که بر مبنای سند آمایش سرزمینی آموزش عالی سلامت و برآمد نیروی انسانی مورد نیاز تدوین شده، موفق به اخذ این مجوز شد.

وی اخذ این مجوز را گامی مهم در راستای ارتقاء آموزش و پژوهش منطقه خواند و تصریح کرد: به طور مسلم جذب دانشجویان تحصیلات تکمیلی در دانشگاه علوم پزشکی آبادان سبب رشد حیطه‌های مختلف شاخص‌های آموزشی و پژوهشی در سطح دانشگاه و منطقه می شود.

معاون آموزشی، تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی آبادان یادآور شد: بر اساس این مجوز جذب دانشجویان در مقاطع و رشته‌های یاد شده در این دانشگاه، از طریق کنکور سراسری انجام می شود و در آینده اطلاعات تکمیلی بر روی سایت سنجش وزارت بهداشت در دسترس همگان قرار می گیرد.

۴۶

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا