سخنگوی پلیس: مرزهای زمینی با عراق مسدود است/ زائران اربعین مراجعه نکنند

 سخنگوی پلیس: مرزهای زمینی با عراق مسدود است/ زائران اربعین مراجعه نکنند

سردار مهدی حاجیان سخنگوی نیروی انتظامی با بیان اینکه مرزهای زمینی چهارگانه با عراق مسدود است از زائران درخواست کرد از مراجعه به مرزها خودداری کنند.
سردار حاجیان تصریح کرد: با توجه به محدودیت‌های کرونایی و حفظ سلامت هموطنان عزیز مرزهای چهارگانه زمینی با کشور عراق برای خروج عاشقان حسینی در ایام اربعین بسته است و هیچ گونه خدمات گذرنامه ای در این رابطه ارائه نمی‌شود.

سخنگوی نیروی انتظامی با بیان اینکه بر اساس اعلام ستاد مرکزی اربعین، دولت عراق با اعزام هوایی حداکثر ۳۰هزار زائر برای حضور در مراسم اربعین حسینی موافقت کرده است؛ البته این افراد باید ۷۲ساعت قبل از سفر تست pcr مبنی بر سلامت را داشته باشند.

معاون اجتماعی ناجا با اشاره به اینکه اعزام زائران از این طریق نیز تابع شرایط خاص ابلاغی مراجع ذیصلاح خواهد بود، تصریح کرد: زائرانی که دو دز واکسن کرونا را تزریق کرده اند، می توانند پیش ثبت‌نام خود را در سامانه سماح انجام دهند هرچند، این موضوع دلیلی برای عزیمت قطعی محسوب نخواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه شهروندان اخبار موثق را از رسانه های رسمی دنبال کنند، خاطرنشان کرد: با توجه به مسدود بودن مرزهای زمینی جمهوری اسلامی و عراق فعلا تردد زائران و عاشقان حسینی به آن کشور ممنوع بوده و هموطنان از مراجعه به مرزهای چهارگانه زمینی دو کشور جدا خودداری کنند.

۲۳۵۲۳۱

تبلیغات دیجی کوله

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

0 دیدگاه

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.