فناوری اطلاعات

سامسونگ روی ایده افزودن دوربین به قلم S Pen کار می‌کند

طبق اطلاعاتی که از یک پتنت جدید بدست آمده، ظاهرا سامسونگ در حال طراحی قلم S Pen جدیدی است که از دوربین بهره می‌برد و قصد دارد با این فناوری روش‌های جدیدی برای عکس گرفتن در اختیار کاربرانش قرار دهد.

بر اساس پتنت جدیدی که توسط LetsGoDigital کشف شده، سامسونگ فناوری جدیدی را به عنوان «دوربین قابل حمل و جداشدنی» توصیف کرده که اساسا نشان‌دهنده نحوه ادغام دوربین با قلم S Pen است. گوشی موجود در این پتنت طراحی عادی دارد و خبری از گوشی تاشو نیست، البته این دستگاه دوربین سلفی ندارد.

قلم S Pen

سامسونگ بجای دوربین سلفی، ظاهرا از یک فناوری مغناطیسی استفاده کرده تا قلم به دوربین بچسبد و در هنگام نیاز به دوربین سلفی، عملکردی مشابه دوربین پاپ آپ داشته باشد.

قلم S Pen در این پتنت پهن‌تر و ضخیم‌تر از قلم‌های معمولی است که بیشتر شکل استوانه‌ای دارند. علاوه بر این، برای استفاده از دوربین این قلم حتما نباید آن را از دستگاه جدا کنید و همانطور که گفتیم، می‌تواند یک دوربین سلفی پاپ آپ هم باشد.

سامسونگ در این پتنت طرح احتمالی دیگری را نیز ارائه کرده که ایده ادغام تمام دوربین‌های یک گوشی با قلم را نشان می‌دهد. در تصاویر ارائه شده از این طرح، گوشی بدون ماژول دوربین را شاهد هستیم که البته قلم S Pen وظیفه آن را انجام می‌دهد. همچنین در این طرح نیز قلم و دوربین آن به سادگی قابل جدا شدن و جابجایی هستند.

سامسونگ یکی از بزرگترین تولیدکنندگان موبایل محسوب می‌شود که همچنان به ارائه قلم‌ در سری گوشی‌های پرچمدار خود ادامه می‌دهد. ادغام یک دوربین در قلم به غول فناوری کره‌ای اجازه می‌دهد تا علاوه بر ارائه روش‌های بیشتری برای عکاسی، برخی مشکلات مربوط به دوربین زیر نمایشگر را نیز دور بزند. گوشی گلکسی زد فولد ۳ که به تازگی معرفی شده، از قلم S Pen و دوربین زیر نمایشگر بهره می‌برد. با این وجود دوربین آن از لحاظ کیفی نمی‌تواند با دوربین‌های استاندارد رقابت کند.

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا