دفاع مقدس گنجینه ای عظیم و تمام نشدنی از شکوه، اقتدار، موفقیت و توانمندی ایران است

 دفاع مقدس گنجینه ای عظیم و تمام نشدنی از شکوه، اقتدار، موفقیت و توانمندی ایران است

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان حجت الاسلام مصطفی مرادی مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان با بیان اینکه الگوسازی برای انتقال مفاهیم اساسی مانند جهاد و ایثار به نسل جوان اهمیت دارد، افزود: ارزش‌های دفاع مقدس ما برگرفته از قیام عاشورا است که اگر آن به نسل امروز و فردا منتقل شود به طور یقین موفقیت‌های زیادی برای کشورمان حاصل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه دفاع مقدس مجموعه ای از ویژگی های متعالی است ، اظهار کرد: امسال چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس را درحالی گرامی داریم که می بایست ارزیابی ها برای انتقال تجربیات و تداوم ایثارگری ها و رشادتهای رزمندگان به نسل آینده انجام شود .

حجت الاسلام مصطفی مرادی ادامه داد: اگر فرهنگ دفاع مقدس دچار تحریف شود و کسانیکه اسوه بودند به هر دلیل دچار لغزش شوند جامعه آسیب خواهد دید . خوشبختانه افرادی که در مسیر انقلاب حرکت کردند و پیشکسوت جهاد ، شهادت و ایثارگری بودند امروز راه درستی در پیش گرفته اند.

ایشان گفت که امروز مهمترین جنگ دشمنان با جمهوری اسلامی، جنگ فرهنگی است و همه باید همانند رزمندگان در دوران جنگ تحمیلی با وحدت و همدلی در برابر دشمنان بایستیم.

اسماعیل قاسمپور فرمانده سابق تیپ ۲قائم استان سمنان واز یادگاران رزمنده هشت سال دفاع مقدس در جمع رزمندگان پیشکسوت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان به مناسبت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: دستاوردهای دفاع مقدس به عنوان گنجینه‌ای عظیم باید برای جوانان و نوجوانان بازگو شود و با جدیت تداوم یابد.

وی افزود: امروز همه ملت ایران مدیون رزمندگان دوران دفاع مقدس و شهیدان والامقام آن دوران که از همه زندگی و هستی خود (جان، مال، زن و فرزند) گذشتند و عزت و اقتدار برای جمهوری اسلامی به ارمغان آوردند، هستند و هرگز آن رشادت‌ها، ایثارگری‌ها و جانفشانی‌ها را فراموش نخواهند کرد.

اسماعیل قاسمپور فرمانده سابق تیپ ۲قائم استان سمنان همچنین هفته دفاع مقدس را هفته تجدید پیمان با آرمان‌های امام و رهبری، انقلاب اسلامی و خون شهیدان دانست و اضافه کرد: امروز همه باید در راستای منویات مقام معظم رهبری حرکت کرده و از مسیر رزمندگان، جانبازان و شهیدان خارج نشویم.

وی گفت: برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و نسل جوان، خاطره‌ رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس جمع‌آوری و منتشر شود.

اسماعیل قاسمپور اظهارکرد: زنده نگه داشتن یاد و خاطره فداکاری ، ایثار شهدا و رزمندگان قهرمان دفاع مقدس و الگوگیری از ایمان و اخلاص آنها موضوعی حیاتبخش و عزت‌آفرین است.

یادگاران رزمنده هشت سال دفاع مقدس گفت: دفاع مقدس گنجینه ای عظیم و تمام نشدنی از شکوه، اقتدار، موفقیت وتوانمندی ایران اسلامی و نماد برجسته مقاومت و ایستادگی ملت در برابر زورگویان و استکبار جهانی است.

وی نیز در این مراسم با بیان اینکه ثمره خون شهدا باعث اقتدار کشور شده است،افزود: باید قدردان و ادامه دهنده راه شهدا و ایثارگران باشیم تا به کشور آسیبی وارد نشود.

قاسمپور با اشاره به اینکه دشمنان از ظرفیت عظیم بسیج مردمی ایران هراس دارند، تصریح کرد: با تکیه بر توان داخلی در بخش های مختلف نظامی و غیرنظامی با وجود نخبگانی بزرگ شاهد پیشرفت در کشور هستیم.

اسماعیل قاسمپور فرمانده سابق تیپ ۲قائم استان سمنان اظهار کرد: به فرموده رهبر معظم انقلاب "ما هشت سال از حیثیت، دین، تمامیت ارضی، انقلاب، حکومت، مردم، نظام اسلامی و قرآن کریم" دفاع کردیم و چنین دفاعی مقدس است. وی دفاع مقدس را نماد عظمت نظام، قدرت اسلام و پایداری ملت غیور ایران در مقابل کفر جهانی عنوان کرد.

این مراسم با حضور محمد هادی مظاهری مشاور استاندارسمنان و مسئول هماهنگی امور ایثار گران ، محمد یزدانی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان سمنان ، سرهنگ امامی مسئول بسیج ادارات و کارمندان سپاه استان سمنان ، حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای عبدالله قربانیان مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان برگزار و در این آیین از سه نفر به نمایندگی ازرزمندگان شاغل و بازنشسته هشت سال دفاع مقدس اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان با اهداء لوح و هدایایی تقدیر شد .

۴۸

تبلیغات دیجی کوله

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

0 دیدگاه

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.