استانها

خوزستان ۴ مشکل عمده دارد/ حضور عمده مدیران پروازی در پتروشیمی ها و شرکت های خصوصی

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین از اهواز؛ قاسم سلیمانی دشتکی در گفتگوی زنده تلویزیونی در تشریح دستاوردهای سفر اخیر رئیس جمهور به استان و اقدامات انجام شده، اظهار کرد: مدیران بخش های خصوصی، دولتی و عمومی بایستی روحیه جهادی، مردمی، سالم و در شان استان داشته باشند که بسیاری از مدیران دارای این ویژگی‌ها هستند و البته برخی هم فاقد این مشخصات هستند.

وی افزود: وضعیت فاضلاب، آب شرب در روستاها و برخی شهرستان ها، مشکلات روان آب ها و سیل ها از مشکلات عمده خوزستانند و زیرساخت جاده ای، ریلی و حمل و نقل نیز در شان استان نیست.

وی تصریح کرد: استان خوزستان با توجه به فعالیت های صنعتی، نفتی، تردد زائران و مسافران وجهه ملی دارد.

استاندار خوزستان در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: در ساختار استانداری بیش از ۱۷۰ مامور مشغول به کار بودند که برخی از آنها شرایط قانونی ماموریت را نداشتند.

سلیمانی دشتکی؛ با اشاره به تبعات فراوان باب نادرستی در استان به نام ترک تشریفات که تنها بایستی در مواقع ضروری و فوری انجام شود، گفت: بسیاری از موضوعات نیازی به طرح در شورای تامین ندارند و این مسئله چندان مورد توجه نبود.

وی افزود: هر مدیری بایستی بر اساس تخصص خود مسئولیت بگیرد و افراد در جای صحیح به کار گرفته شوند.

وی از تحریم ها و کرونا به عنوان دو معضل اساسی و عمده کشور نام برد و اظهار کرد: خوزستان نیز از این دو موضوع متاثر بوده است ضمن اینکه در مقاطع مختلفی همچون ریزگردها، سیل و تنش آبی اعتبارات خوبی به استان اختصاص یافته است.

وی با مثبت ارزیابی کردن اجرای ۳۰۰ هزار هکتار از طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری در خوزستان تصریح کرد: با توجه به وجود برخی مشکلات و عدم رعایت توازن منطقه ای در اجرای این طرح، نیاز به حرکت قوی تری برای ادامه روند اجرای این طرح داریم.

استاندار خوزستان؛ خسارات حدود ۲۵۰ میلیارد تومانی ناشی از سیل ۹۸ در خوزستان را یادآور شد و گفت: ۳۵ درصد خسارات تامین نشده بود که با پیگیری این اعتبارات جذب و به کشاورزان خسارت دیده پرداخت شد.

سلیمانی دشتکی؛ افزود: هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان برای تنش آبی اخیر به طور ۱۰۰ درصد تخصیص گرفتیم ضمن اینکه رقم قابل ملاحظه ای نیز در سفر معاون اول رئیس جمهور به استان اختصاص یافت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه مدیران پروازی در استان به طور عمده در پتروشیمی ها و شرکت های خصوصی مشغول کارند؛ اظهار کرد: بسیاری از مدیران استان مخلصانه و جهادی در حال کار و فعالیتند و نباید به طور کلی تلاش همه مدیران استان را تخطئه کرده و به زیر سوال ببریم.

وی سفر سرزده رییس جمهور به خوزستان را یادآور شد و تصریح کرد: ایشان ابتدا در جریان وضعیت آب و فاضلاب قرار گرفتند و سپس به صورت کاملا سرزده از بیمارستان رازی بازدید کردند و سپس پروژه آبرسانی جفیر را که با مشارکت سپاه و آب و فاضلاب انجام شده بود را افتتاح کردند.

وی گفت: در ادامه سفر رئیس جمهوری به خوزستان در مرکز استان نشست شورای اداری برگزار شد که در آن مسائل روز و همچنین موضوعات کلیدی و ریشه ای استان مطرح و مورد بررسی قرار گرفت. سپس ایشان از منطقه حصیرآباد که دارای پهنه های مخاطره آمیز و رانشی است، بازدید کردند.

وی افزود: قرار است پروژه هزار و ۶۸۰ واحدی مسکن برای ۴ پهنه در معرض خطر اهواز ساخته شود. البته برای حدود ۹۰ واحد در معرض خطر جدی تصمیم گرفته شد تا تعدادی منزل برایشان اجاره کنیم و این ۹۰ خانوار تا پیش از فصل بارندگی جا به جا شوند.

وی اظهار کرد: در سفر ریاست جمهوری برای اجرای طرح ۵۵۰ هزار هکتاری قرار شد جلسه ای در دفتر معاون اول رئیس‌جمهور با حضور وزیران و مدیران مربوطه تشکیل، منابع تامین و طرح با سرعت بیشتری از پیش برود.

استاندار خوزستان، ضمن اشاره به موافقت با پیشنهاد وزیر نیرو مبنی بر اختصاص اعتبار هزار میلیارد تومان برای اجرا و تکمیل طرح آبرسانی غدیر از طریق طرح میانبر ظرف مدت ۸ ماه، تصریح کرد: در رابطه با سیستم فاضلاب و روان آب ها نیز تصمیمات خوبی گرفته شد.

سلیمانی دشتکی؛ یادآور شد: در ارتباط با قیمت خرید تضمینی خرما نیز پیشنهادی به وزیر جهاد کشاورزی ارائه کردیم که در این باره مصوبه خوبی به ما رسید و قرار شد ۹ هزار تن خرید تضمینی انجام شود.

وی گفت: در بحث تنش آبی نیز اعتبار مصوبه شده ی خوبی را دریافت کردیم ضمن اینکه خسارات دام ها را نیز به مقدار قابل توجهی پرداخت کردیم.

وی افزود: برای سد مارد و سد چوئبده نیز ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار به صورت ۱۰۰ در صد تخصیص گرفتیم.

وی اظهار کرد: با ستاد اجرایی فرمان امام (ره) نیز برای دریافت کمک مالی ۱۰۰ میلیارد تومانی برای تنش آبی استان و ۶ میلیارد تومانی برای پرداخت خسارت دام‌ها به توافق رسیدیم.

استاندار خوزستان؛ با بیان اینکه ۱۵۰ تانکر برای آبرسانی در دوره تنش آبی اجاره کردیم، تصریح کرد: کارهای خوبی برای رفع تنش آبی انجام شد و برخی از طرح ها در این زمینه را نیز افتتاح کردیم که از جمله آن می توان به آبرسانی به ۴۴ روستا در هویزه اشاره کرد ضمن اینکه شبکه آب حمیدیه را نیز اصلاح و ارتقا دادیم.

سلیمانی دشتکی؛ یادآور شد: بیش از ۷۰۰ روستای دچار تنش آبی داشتیم که ظرف سه ماه اخیر مشکلات ۱۲۰ روستا رفع شده است.

وی با تاکید بر اینکه در رابطه با کرونا وضعیت خوبی در استا ن نداریم، گفت: این شرایط در همه دنیا وجود دارد اما شرایط امروز ما مطلوب نیست و آمار فوتی هایمان روزانه به بالای ۶۰ نفر رسیده است.

وی افزود: کادر بهداشت و درمان سربازان خط مقدم ما هستند و تحت هیچ شرایطی نباید روحیه آنها تضعیف شود و وقتی من از تلاش های آنها قدردانی و دفاع می کنم به منزله این نیست که ۱۰۰ در صد کارها به نحو مطلوب و بدون مشکل انجام می شود اما موظفیم از تلاش های شبانه روزی مدافعان سلامت قدردانی کنیم.

وی اظهار کرد: برای واکسیناسیون، ظرفیت تزریق روزانه ۴۰ هزار دز را داریم و از هفته آینده به میزان قابل توجهی محموله واکسن به استان می رسد.

وی تصریح کرد: هر قدر هم که ظرفیت های بهداشتی و درمانی را در استان افزایش دهیم اما مردم پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند باز هم دچار مشکل خواهیم بود. هم اکنون ۵۸ درصد نرخ ابتلا در اثر مراودات خانوادگی و فامیلی است. استفاده از ماسک به ۴۸ درصد رسیده که بسیار پایین است و از مردم عزیز می خواهیم تا پروتکل های بهداشتی را بیشتر رعایت کنند.

استاندار خوزستان یادآور شد: ۵ شرکت پتروپالایش را در شورای برنامه ریزی استان به تصویب نهایی رساندیم که هر کدام هزار فرصت شغلی به صورت مستقیم و تعداد زیادی شغل غیر مستقیم ایجاد می کند که امید می رود هر چه سریعتر کارهایشان از پیش برود.

سلیمانی دشتکی؛ گفت: تا لحظه ای که در مسئولیت باشم با تمام وجود برای رفع و کاهش مشکلات مردم استان تلاش می کنم.

۴۸

نمایش بیشتر

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا