استانها

تخصیص ۴۷ میلیارد تومان اعتبار به فعالیت های عمرانی فرهنگی و آموزشی کیش

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از کیش، جعفر آهنگران رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در مراسم نواخته شدن زنگ مقاومت و مهر که در دبستان پروین اعتصامی برگزار شد از تخصیص ۱ میلیون و ۵۰۰ میلیون ریال کمک هزینه توسعه‌ای زیرساخت های آموزشی در این منطقه خبر داد و گفت: ۶ میلیارد ریال کمک هزینه به معلمان در راستای آموزش مجازی پرداخت شده است.

جعفر آهنگران در ادامه تصریح کرد: در راستای حمایت از معلمان جزیره تسهیلات بانکی کم بهره در نظر گرفته شده است.

آهنگران در ادامه سخنان خود به تخصیص ۴۷ میلیارد تومان اعتبار به فعالیت های عمرانی فرهنگی و آموزشی در سال ۱۴۰۰ اشاره کرد و گفت: از آن جا که با کمبود فضاهای آموزشی از جمله مدارس در کیش مواجه هستیم بخش عمده این اعتبار صرف ساخت، نوسازی و تجهیز مراکز آموزشی در اختیار اداره آموزش و پرورش قرار خواهد گرفت تا در خصوص زیرساخت‌های آموزشی، اقدامات لازم صورت گیرد.

وی با بیان این که علیرغم رونق و پیشرفت جزیره متاسفانه به زیرساخت‌های مهم آموزشی در کیش توجه نشده است، اظهار داشت: با برنامه ریزی های انجام شده اعتباراتی برای ارتقاء و توسعه زیر ساخت های آموزشی در این منطقه اختصاص خواهیم داد.

رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش اظهار داشت: با اختصاص اعتبار؛ ۲ مدرسه ۱۸ کلاسه، کمک به احداث مدرسه ۹ کلاسه شهید مدافع سلامت حجت الاسلام سیدین در حال ساخت است.

جعفر آهنگران در خصوص توسعه فیبر نوری تا مراکز و آموزشگاه های جزیره کیش و افزایش خدمات اینترنتی در حوزه آموزش‌های مجازی را از دیگر خدمات ارائه شده توسط سازمان منطقه آزاد کیش برشمرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش توسعه زیرساخت‌های آموزشی کیش را از اولویت های این سازمان عنوان کرد و گفت: زیرساخت‌های آموزشی مطالبه به حق مردم و ساکنان جزیره است و باید به آن‌ها رسیدگی شود و هرگونه انتقاد در خصوص عدم توسعه این فعالیت‌ها پذیرفتنی نیست.

رئیس اداره آموزش و پرورش کیش با اشاره به این که سال جاری به دلیل شیوع ویروس کرونا محدودیت هایی در حوزه آموزش و پرورش ایجاد شده است، گفت: اقدامات توسعه ای در حوزه آموزش و پرورش در دستور کار قرار گرفته است.

شیخ یعقوب شمس امام جمعه اهل سنت کیش آغاز هفته دفاع مقدس را یادآور دلاور مردی و رشادت های رزمندگان در ۸ سال دفاع مقدس دانست و گفت: امروز عزت، سر افرازی، استقلال و سربلندی کشور را مدیون خون شهدا و رشادت های ایثارگران هستیم.

وی همچنین کسب رتبه های علمی، پیشرفت در تکنولوژی، دستاورد های انرژی هسته ای و … را مرهون ۸ سال دفاع مقدس عنوان کرد.

شیخ یعقوب شمس امام جمعه اهل سنت جزیره با تاکید بر این که بخش مهم آبادانی کیش در گرو سرمایه گذاری در حوزه تعلیم و تربیت دانش آموزان است تصریح کرد: امروز زنگ مهر و مقاومت را مدیون خون دانش آموزان شهید هستیم، از خداوند متعال موفقیت همه دانش آموزان را خواهانم و امیدوارم در آموزش و پرورش موفق باشند.

حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده امام جمعه کیش با بیان این که آموزش و پرورش دو وظیفه مهم آموزش و تربیت را بر عهده دارد گفت: این دو وظیفه زمانی اجرایی می‌شود که سعی در جهت تربیت کادر اجرایی و مسوولان کشور باشد.

وی اضافه کرد: معلمان و خانواده آموزش و پرورش به واسطه آموزش و تربیت باید به دنبال هدف بسیار مهمی که تربیت نیروی انسانی و کادر اجرایی کشور است باشد و در صورت دستیابی به این اهداف می‌تواند آینده کشور را تربیت نماید کار مهمی را انجام داده است.

امام جمعه کیش لغو سند ۲۰۳۰ را مهمترین گام برای بازگشت به سبک آموزش اسلامی خواند و گفت: سبک زندگی و آموزش اسلامی نقطه مقابل سبک زندگی غربی بوده و مهمترین حرکتی که در آغاز دولت سیزدهم توسط ریاست جمهوری انجام شد لغو کامل اجرای این سند به عنوان مهمترین گام در راستای بازگشت آموزش و پرورش به سمت آموزش اسلامی بود.

حسن زاده گفت: : سند ۲۰۳۰ نقطه مقابل اهداف نظام اسلامی بوده و به صورت مرموزانه وارد ایران شده و زیرکانه در آموزش و پرورش اجرا شد. این سند با آموزه های اسلامی مغایرت داشته بوده و یکی از مهمترین اهداف آن حذف نام شهیدان از جمله سردار شهید سلیمانی و شهید حججی و حذف فرهنگ شهادت و ایثار بوده است.

گفتنی است در این مراسم، محمد ثاقب فرد سرپرست اداه کل حوزه مدیرعامل، سعید پورعلی معاون فرهنگی و اجتماعی و برخی از مدیران سازمان منطقه آزاد کیش و جمعی از مسئولان محلی حضور داشتند.

۴۸

نمایش بیشتر

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا