تاکید بر ضرورت تقویت و ترویج فرهنگ دفاع مقدس در میان جوانان

 تاکید بر ضرورت تقویت و ترویج فرهنگ دفاع مقدس در میان جوانان

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از کیش، جعفر آهنگران رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش ، در همایش پاسداشت نیروهای مسلح که با حضور سرپرست اداره کل حوزه مدیرعامل، معاونان و برخی از مدیران این سازمان و مسئولان محلی در سالن اجتماعات سپاه کیش برگزار شد؛ بر ضرورت تقویت و ترویج فرهنگ دفاع مقدس میان جوانان جامعه تاکید کرد و گفت: با هم گرایی و هم افزایی تمام مسئولان این منطقه می توانیم برای مایوس شدن دشمنان نظام؛ فرهنگ دفاع مقدس را تقویت و ترویج دهیم که تحقق یافتن این مهم نیاز به تلاش و فعالیت مضاعف دارد که وظیفه ما را در قبال مردم بیشتر می کند.

جعفر آهنگران با اشاره به دو واژه “مبنیه و مبقیه” از اهالی فلسفه و منطق؛ که می‌توان گفت علت مبنایی و بقایی است، اظهار داشت: دهه فجر را علت بناگذاری و آنچه که موجب بقای این بنا شده دفاع مقدس است.

به گفته آهنگران دفاع مقدس یک مقطع تاریخی صرف نیست بلکه یک جریان و تاریخی است که همچنان ادامه داشته و باید این فرهنگ برخواسته از دفاع مقدس را برای تضمین انقلاب ادامه دهیم.

آهنگران افزود: آن چیزی که ثبات ما را در مدیریت‌ها توجیه پذیر می‌کند التزام به این فرهنگ است. هرگونه بی توجهی و کم کاری در رابطه با ادامه فرهنگ برتر دفاع مقدس قابلیت توجیه نداشته و صلاحیت افراد از آن‌ها سلب می‌شود.

وی با اشاره به مباحث عنوان شده در جلسه شورای تامین کیش تاکید کرد: از سخنانی که اعضای شورای تامین در خصوص جزیره کیش، اقتصاد و کشور داشتند بر خود بالیدم که نهادهای امنیتی، نظامی، انتظامی، قضایی، اجرایی؛ امنیت را در یک کلمه به رسمیت نمی‌شناسند و به دنبال امنیت پایدار هستند و نکاتی در این جلسه بیان شد که مسوولیت ما را بسیار بیشتر می‌کند.

آهنگران تاکید کرد: علت درخشش سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در میان سایر شهدا این بود که وی پس از بازگشت از جنگ به فعالیت و تلاش خود ادامه داد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش افزود: با فراهم شدن شرایط فعالیت در حوزه های مختلف جزیره کیش می توانیم با محدودیت‎ های کمتری، فعالیت‌های خود را بهتر و فراتر از گذشته انجام دهیم.

گفتنی است در این مراسم از ایثارگران، جانبازان، خانواده های شهدای هشت سال دفاع مقدس و سربازان نمونه با اهداء لوح تقدیر قدردانی کردند.

۴۶

تبلیغات دیجی کوله

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

0 دیدگاه

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.