بابل از پیک پنجم کرونا عبور کرد

 بابل از پیک پنجم کرونا عبور کرد

به گزارش خبرآنلاین از مازندران، سید فرزاد جلالی روند تزریق واکسن کرونا در این شهرستان را مطلوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: بابل از جمله شهرهای پیشرو در تزریق واکسن کرونا در سطح کشور به شمار میرود.
وی افزود: شهرستان بابل در واکسیناسیون کرونا از وضعیت بسیارمطلوبی در کشور برخوردار بوده و این روند با توجه به تراکم جمعیت شهرستان با سرعت قابل قبولی در حال انجام است.
جلالی ادامه داد: از مجموع ٢٢٣ هزار تزریق واکسیناسیون عمومی تعداد ۱۵۰ هزار ترریق نوبت اول و ۷۴ هزار تزریق نوبت دوم انجام شده است.به عبارتی در حدود ٣٧ درصد مردم شهرستان بابل حداقل یک تزریق و درحدود ١٨ درصد مردم هر دو تزریق انجام شده است که هر دو آمار از میانگین کشوری بسیار بهتر است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: همچنین ۶ هزار دز واکسن ایران کوبا در مرحله کارآزمایی به همشهریان تزریق شده است. انواع واکسن تحویلی و تزریق روزانه در بابل سینوفارم، آسترازنکا، اسپوتنیک، پاستور و برکت می باشد.
وی ادامه داد : بابل به عنوان دروازه ورودی کرونا به استان مازندران در روزهای اخیر از پیک موج پنجم کرونا عبور کرده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: برای سرعت بخشی به تزریق واکسن، دو مرکز تجمیعی در مصلای بزرگ شهر بابل و سالن ورزشی شهید شجاعیان دانشگاه علوم پزشکی بابل فعال است و همچنین مرکز خودرویی تزریق واکسن کرونا در پارک پردیس از جمله مراکز تجمیعی دیگری است که خدمت رسانی می‌کند.
جلالی ادامه داد:علاوه بر این، ۴۰ مرکز بهداشت شهری و روستایی هم همچنان کار تزریق واکسن را ادامه می دهند و در مجموع در حال حاضر تزریق روزانه واکسن کرونا در بابل به روزانه حدود ۶ هزار فرد رسیده و تا روزانه ۱۰ هزار نفر قابل افزایش است.
این مسئول گفت : به منظور تسریع در روند واکسیناسیون یک مرکز دیگر در محل سپاه ناحیه بابل در حال آماده سازی است که در روزهای آینده آماده خدمت رسانی در تزریق واکسن کرونا خواهد شد.
وی افزود: از ۱۲ روز گذشته کاهش بستری روزانه بیماران کرونایی شروع شد و در سه روز گذشته با تلاش کادر بهداشت و درمان شاهد ترخیص ۵۴۴ بیماران کرونایی بستری و سرپایی بودیم..
این مسئول بیان داشت: در موج پنجم کرونا که بستری بیماران کرونایی بابل به رقم بی سابقه نزدیک به یک هزار و ۵۰۰ نفر رسیده بود که با توجه به تکمیل شدن ظرفیت تخت های کرونایی مرکز موقت بستری با ظرفیت ١٠٠ تحت در سالن مخابرات استان مازندران در بابل راه اندازی و مورد بهره برداری قرار گرفت.
دکتر جلالی با بیان این که در حال حاضر رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی شهروندان از قبل از موج پنجم بهتر شده است و به ۶۰ درصد افزایش یافته است، افزود: انتظار می رود که شهروندان حساسیت ها را مد نظر قرار داده و این آمار باید به بالای ۹۰ درصد افزایش یابد تا شرایط مطلوبی بدست آید.
وی اظهار داشت: ترخیص جهشی بیماران کرونایی از مراکز درمانی با حال عمومی مساعد نباید مردم را نسبت به رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی بی توجه کند و این می تواند آمار بستری را افزایش دهد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل بیان کرد: در حال حاضر ویروس جهش یافته لامبدا در بیخ گوش ما در کشور ترکیه گزارش شده است و همچنین در ۵۰ کشور دنیا این ویروس جهش یافته تاخت و تاز می کند که در آرژانتین و پرو بسیار مرگ آفرین بوده است.
این مسئول گفت: اگر کشور ما دچار موج ششم کرونا شود بدون تردید ویروس جهش یافته لامبدا زمینه ساز آن خواهد بود و مردم به صورتی جدی نسبت به این مسئله حساس باشند و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

۴۸

تبلیغات دیجی کوله

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

0 دیدگاه

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.