استانها

افزایش ۶ برابری تسهیلات مشاغل خانگی در استان یزد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد، عماد تشکری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه یزد جزو هدفمندترین استان‌ها در زمینه هزینه‌کرد این تسهیلات مشاغل خانگی بوده و کمترین انحراف را در این زمینه داشته است اظهار کرد: از سال ۹۷ تاکنون، ۲۳۶ طرح روستایی، تسهیلات اشتغال پایدار روستایی دریافت کردند که با راه اندازی این طرح‌ها برای ۳ هزار و ۵۴۵ نفر اشتغالزایی شده است.

وی با اشاره به ۶ برابر شدن تسهیلات مشاغل خانگی بیان کرد: اعتبار تعیین شده برای مشاغل خانگی در استان یزد در سال گذشته ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بود که این رقم در سال جاری به ۳۰ میلیارد تومان رسیده است.

تشکری افزود: میزان اشتغال فارغ‌التحصیلان برعکس آمارهایی که اعلام می شود چندان بالا نیست و به علت فرهنگی که وجود دارد فارغ التحصیلان خواهان کار پشت میزنشینی هستند.

وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته ایجاد اشتغال برای ۱۳ هزار نفر در استان یزد پیش‌بینی شده بود و نهایتا توانستیم به این تعداد اشتغال برسیم.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد در خصوص تعطیلی نیمی از شرکت‌های تعاونی استان گفت: تعاونی مثل همه بنگاه‌های اقتصادی با فراز و فرود مواجه می‌شوند و به موفقیت دست یافته یا شکست می‌خورند.

وی افزود: تعدادی از تعاونی‌ها با پیش بینی اشتباه و اهداف خاص شکل می‌گیرند، اما پس از ناکامی به حال خود رها می‌شوند.

عماد تشکری بیان کرد: نمونه این تعاونی‌ها را شرکت‌های مسکن تشکیل می‌دهند که پس از اینکه مسکن را برای اعضای خود فراهم می‌کنند، بدون فعالیت باقی مانده و باید تعیین تکلیف شوند.

تشکری گفت: در این راستا کارگروهی برای رفع موانع و مشکلات تعاونی‌ها تشکیل شده تا علت تعطیلی این شرکت‌ها بررسی شود.

وی افزود: اگر این تعاونی‌ها مشکل اداری یا مالی داشته باشند، به رفع مشکل پرداخته و اگر دوره فعالیت آن‌ها به پایان رسیده یا اعضا تمایلی به فعالیت ندارند، به سمت تعطیلی این شرکت‌ها گام برمی داریم.

۴۶

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا