ورزش

نگاهی به وضعیت پرسپولیس در نقل و انتقالات؛ سرخ‌ها چه بازیکنانی را خریدند؟/ شانس قهرمانی دوباره پرسپولیس!

خبرورزشی –

پرسپولیس پس از کسب پنجمین قهرمانی پیاپی در لیگ برتر با شوک جدایی سه بازیکن خود روبرو شد. محمد حسین کنعانی زادگان از خط دفاعی به لیگ قطر رفت، احمد نورالهی از خط میانی راهی لیگ امارات شد و شهریار مغانلو نیز از خط حمله به سپاهان پیوست تا عملا سه مهره کلیدی پرسپولیس در سه پست جدا شده و کار گل محمدی و تیمش را برای فصل آتی دشوار کنند.

پرسپولیس اما در فصل نقل و انتقالات بد کار نکرده و چنانچه بتواند از دو سهمیه بزرگسالان باقی مانده خود نیز به نحو احسن استفاده کند تیمی‌مدعی را روانه لیگ بیست و یکم می‌کند.

پرسپولیس در خط دفاعی علیرضا ابراهیمی و علی نعمتی را جذب کرد. دو بازیکنی که از مدت‌ها پیش در تفکرات گل محمدی جای داشتند و زوج نعمتی با فرجی می‌تواند خیال یحیی در خط دفاعی را راحت کند.

با جذب رضا اسدی، خلا احمد نوراللهی هم پر شد و اسدی می‌تواند در کنار سرلک‌هافبک دفاعی‌های پرسپولیس باشند در حالی که یک کامیابی نیا آماده نیز می‌تواند کمربند میانی سرخپوشان را مستحکم کند. به این جمع رضا دهقانی خرید تازه سرخ‌ها هم اضافه کنید که کمک حال گل محمدی در میانه میدان خواهد بود. پرسپولیس در فاز هجومی نیزهافبک‌هایی دارد که هر کدام بوی گلزنی یا گلسازی می‌دهند؛ ترابی، عالیشاه و پهلوان که باید آنها را عناصری هجومی برای پرسپولیس تلقی کرد.

در خط حمله اما با وجود حضور مهدی عبدی و عیسی آل کثیر و توانایی عالیشاه یا ترابی برای بازی در این منطقه، پرسپولیس باید فکری به حال جانشین شهریار مغانلو کند. طی روزهای اخیر گزینه‌های مختلفی برای این پست مطرح شده اما به نظر می‌رسد گل محمدی در حال رصد وضعیت مهاجمی‌خارجی است تا آن را به ترکیب سرخپوشان اضافه کند. گرچه فورواردهای کنونی پرسپولیس نیز امتجان پس داده و موفق هستند اما گل محمدی با توجه به رقابت فشرده پرسپولیس در سه جام باید یک مهاجم دیگر هم جذب کند.

با رقم خوردن این اتفاق پرسپولیس چیزی کمتر از سایر تیم‌ها ندارد به خصوص که به جز سپاهان که آنها هم بازیکنانی چون محبی، نیازمند و حاج صفی را ندارند دیگر تیم‌ها در نقل و انتقالات چندان چشمگیر عمل نکرده و پرسپولیس می‌تواند برای رقم زدن دبل هت تریک و کسب ششمین عنوان قهرمانی پیاپی امیدوار باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا