بین الملل

نخستین فرماندار زن نیویورک سوگند یاد کرد/عکس

او پنجاه و هفتمین فرماندار نیویورک و نخستین زنی است که به بالاترین مقام این ایالت رسید.
به گزارش آسوشیتدپرس، ۹ زن هم اکنون به عنوان فرماندار در آمریکا فعالیت می کنند.
این خبرگزاری آمریکایی نوشت که یک قرن پس از آنکه زنان حق رأی را به دست آوردند ، هنوز ۱۹ ایالت هرگز توسط یک زن رهبری نشده اند. این شامل برخی از پرجمعیت ترین ایالت ها ، مانند کالیفرنیا ، فلوریدا ، پنسیلوانیا و ایلینوی می شود.

نخستین فرماندار زن نیویورک سوگند یاد کرد/عکس

کتی هوکول ۶۲ ساله از حزب دموکرات، سه هفته پس از تحقیقات دادستان کل ایالت به این نتیجه رسید که اندرو کومو چندین زن را مورد آزار جنسی قرار داده است، به این مقام رسید.

اندرو کومو، فرماندار نیویورک به دنبال اثبات رسوایی اخلاقی و اتهامات آزار جنسی، دقایقی پیش استعفای خود را اعلام کرد.

به گزارش ایرنا از ان بی سی نیوز، کومو که از حزب دموکرات و متحد بایدن است، با اتهام آزار جنسی ۱۱ زن روبه رو بود و سرانجام با اثبات این اتهامات استعفای خود را از فرمانداری نیویورک اعلام کرد.

کومو با اعلام استعفای خود گفت: فکر می کنم که با توجه به شرایط بهترین راهی که می توانم در حال حاضر کمک کنم این است که کنار بروم و اجازه دهم اختیارات به دولت بازگردد.

"لتیتا جیمز" دادستان کل ایالت نیویورک اعلام کرد که تحقیقات مستقل نشان می‌دهد فرماندار دموکرات این ایالت چندین زن را مورد آزار جنسی قرار داده است.

دادستان نیویورک با بیان این که فرماندار با این اقدام، قوانین این ایالت را نقض کرده است، گفت که او محیط کار ناامنی برای دیگران ایجاد کرده و دست به اقدامات تلافی جویانه علیه یکی از کارکنان سابق فرمانداری زده است که قصد افشای تعرض جنسی او را داشت.

بر اساس گزارش رسانه های آمریکایی، ۱۱ زن در این پرونده گفته‌اند که با حرکات و اقدامات نامناسب فرماندار مورد آزار و اذیت قرار گرفته‌اند.

تحقیقات تقریباً پنج ماه طول کشیده و شامل مصاحبه با ۱۷۹ نفر از جمله متهمان، کارکنان فعلی و سابق و شخص فرماندار بوده است.

۳۱۱۳۱۱

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا