بین الملل

منابع آمریکایی از یک حمله قریب الوقوع در کابل خبر دادند

به گزارش روز پنجشنبه خبرگزاری رویترز، «الکساندر دی کرو» نخست وزیر بلژیک همچنین گفت که بیش از یکهزار و ۴۰۰ نفر توسط بلژیک از کابل خارج شدند.

جپ کوفود وزیر خارجه دانمارک نیز اعلام کرد که انجام پرواز به سمت کابل یا از مبدا این شهر دیگر امن نیست.

خبرگزاری اسوشیتدپرس در همین راستا گزارش داد: کشورهای اروپایی روز پنجشنبه در مورد روزهای پایانی خروج گسترده مردم از افغانستان هشدار دادند و یک مقام انگلیسی گفت که یک حمله قریب الوقوع می‌تواند فرودگاه بین المللی کابل را هدف قرار دهد.

طبق این گزارش، فرانسه اعلام کرد که روز جمعه عملیات خروج را متوقف خواهد کرد و از سوی دیگر دانمارک گفت آخرین پرواز این کشور فرودگاه کابل را ترک کرده است.

همچنین، استرالیا هم با صدور بیانیه ای خطاب به شهروندان خود نسبت به یک « حمله تروریستی قریب الوقوع» به فرودگاه حامد کرزی پایتخت افغانستان هشدار داده است.

وضعیت در افغانستان همچنان بسیار خطرناک است، از احتمال خشونت و تهدیدهای امنیتی با جمعیت زیاد آگاه باشید. تهدید مداوم و شدید حملات تروریستی وجود دارد، به کابل سفر نکنید.

از نزدیک شدن به محدوده فرودگاه کابل اجتناب کنید و اگر در منطقه فرودگاه هستید، به مکانی امن بروید و منتظر توصیه های بیشتر باشید.

هفته گذشته هم آمریکا و انگلیس به شهروندان خود هشدارهایی دادند که به دلیل وخامت وضعیت امنیتی ، فوراً افغانستان را ترک کنند. پیش از آنها فرانسه از شهروندان خود خواسته بود که این کشور را ترک کنند.

طی شب گذشته و امروز غربی‌ها در مورد تهدید احتمالی از سوی داعش در افغانستان هشدار داده‌اند.

هواپیماهای باری نظامی هنگام ترک فرودگاه کابل برای اخلال در هر گونه شلیک احتمالی موشک زمین به هوا، تیراندازی بی هدف صورت می‌دهند زیرا با پس از فرار سربازان افغانستانی سلاح‌های آمریکایی و تجهیزات سنگین در سراسر کشور رها شده است.

جیمز هیپی وزیر نیروهای مسلح به شبکه خبری بی‌بی‌سی گفت که گزارش‌های بسیار بسیار معتبری در مورد یک حمله قریب الوقوع به فرودگاه کابل احتمالا در چند ساعت آینده وجود دارد.

۳۱۱۳۱۱

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا