ورزش

مجیدی: قایدی قلب من بود و از من جدا شد

خبرورزشی –

فرهاد مجیدی در حاشیه اولین تمرین استقلال در فصل جدید در جمع خبرنگاران در مورد اتفاقات رخ داده در باشگاه و ناهماهنگی بین او و مددی اظهار داشت: باید بگویم که من از مدیریت باشگاه مددی و ملکیان تشکر می‌کنم برای جذب بازیکنان نهایت همکاری را کردند. با بازیکنان جدید زبیر نیک نفس، حسین زاده و ۴ بازیکن دیگر توافق نهایی صورت گرفته که به دفتر باشگاه می آیند و قرارداد امضا خواهد شد.

نمی دانم چرا زرینچه از سرپرستی استقلال انصراف داد

وی در مورد اینکه زرینچه از حضور سرپرستی استقلال انصراف داد، گفت: زرینچه را خیلی دوست دارم سالی که به استقلال آمدم او کاپیتان تیم بود. آقای ملکیان پیش از این به من گفته بود که می‌خواهد زرینچه را به عنوان سرپرست معرفی کند من هم با زرینچه جلسه خوبی داشتم اما نمی‌دانم چه مسائلی باعث شد که او چنین تصمیمی بگیرد.

من و فرزاد فرزندان استقلال هستیم

سرمربی استقلال در مورد عملکرد فرزاد مجیدی عنوان کرد: از فرزاد خیلی تشکر می‌کنم فصل قبل خیلی به ما کمک کرد من و فرزاد فرزندان استقلال هستیم و مهم نیست در چه پست و مقامی باشیم. فرزاد همه تلاشش را برای استقلال کرد و ممنون او هستم.

قایدی قلب من بود؛ نمی خواستم درباره او خودخواه باشم

وی در مورد اینکه پیش از این گفته بود جدایی قایدی از استقلال منتفی است اما این بازیکن به الاهلی امارات پیوست، خاطرنشان کرد: واقعیت این است که هیچ مربی نمی‌خواهد بهترین بازیکنش را از دست بدهد. مهدی برای من نه تنها بهترین بازیکنم بود که از نظر اخلاقی هم بهترین بود. او قلب من بود و قلبم از من جدا شد. با قضیه مهدی قایدی نمی‌خواستم خودخواه باشم او بازیکن جوانی است و پیشنهاد خارجی داشت. در دوبی با او صحبت کردم دیدم دوست دارد در الاهلی امارات بازی کند مخالفتی با او نکردم زیرا نمی‌خواستم خودخواه باشم و بگویم حتماً باید در استقلال بماند. مهدی بازیکن تأثیرگذارم بود.

انتقال قایدی از نظر مالی برای استقلال خوب بود

مجیدی ادامه داد:‌اختلاف سنی من با مهدی زیاد نیست او مثل برادر کوچکم است. بدون مهدی سخت است اما آینده و زندگی مهدی هم مهم است. ضمن اینکه این انتقال از نظر مالی هم برای استقلال خوب بود و یکسری بدهی‌ها را از این طریق پرداخت می‌کنیم در این قضیه نخواستم خودخواه باشم. آینده زندگی مهدی مهم است. می‌دانید که بازیکنان در همین زمانی که می‌توانند بازی کنند باید آینده خود را تأمین کنند. من هم در الاهلی امارات بازی کرده‌ام با این تیم قهرمان لیگ امارات شدم و آدم‌هایی که در این باشگاه حضور دارند بهترین‌ها هستند. برای مهدی آرزوی موفقیت می‌کنم. مطمئن باشید مهدی قلب و روحش با استقلال است و او را از تیم جدا نمی‌دانم.

با جذب ۴ بازیکن دیگر، تمام نفرات مدنظرم جذب شده اند

سرمربی استقلال در مورد اینکه وظیفه او بوده در جلسات مذاکره با بازیکنان استقلال حضور داشته باشد یا وظیفه مدیریت، گفت: همیشه به شما واقعیت را می‌گویم. آقایان مددی و ملکیان نهایت همکاری را برای قراردادها انجام دادند. وظیفه من هم نبود که در جلسات باشم اما این تیم خودم است و هر کمکی از دستم بربیاید انجام می‌دهم. یکسری از بازیکنان شرایط ما را قبول نکردند، یکسری هم شرایط را قبول کردند و اکنون در تمرین حضور دارند با چهار بازیکن توافق نهایی انجام داده‌ایم که آنها هم وقتی به ما اضافه شوند تمام نفرات مدنظرم جذب شده‌اند. با توجه به اینکه قایدی از تیم جدا شده باشگاه به من تعهد کتبی داد که دو بازیکن خارجی در همین پست اضافه می‌شود.

مجیدی در مورد شایعه اینکه اشکان دژاگه در فهرست او بوده یا نه، گفت: من چهار بازیکن مدنظرم است. شیمبا، جعفر سلمانی، ابوالفضل جلالی و صالح حردانی مدنظرم هستند که این بازیکنان قرارداد دارند و از باشگاه خواسته‌ام به صورت قانونی به باشگاه‌ها نامه بزنند و برای انتقال آنها اقدام کنند بقیه بازیکنان قرارداد ندارند و ۹۰ درصد انتقال‌شان رخ می‌دهد.

گابریل پین قطعا به ما ملحق می شود

وی در مورد وضعیت گابریل پین مربی ایتالیایی عنوان کرد: او قطعاً به ما ملحق می‌شود و من هر روز با او در تماس هستم و تمرین امروز را هم با او چک کرده‌ام.

در مسئله مظاهری دخالت نمی کنم؛ رضایی دروازه بان آینده تیم ملی است

سرمربی استقلال در مورد اینکه رشید مظاهری در باشگاه امروز دلخور شد ولی اکنون در تمرین حضور دارد و شرایط او و استقلال به کجا خواهد رسید، گفت: این مسئله به خود او و باشگاه بستگی دارد من دخالت نمی‌کنم اما علیرضا رضایی دروازه‌بانی که جذب کرده‌ایم با نظر خودم جذب شده است و به او اعتقاد دارم او دروازه‌بان آینده تیم ملی است.

هیچ بازیکنی نباید برای باشگاه شرط بگذارد، هر کسی ناراحت است برود خانه‌اش

مجیدی در مورد اینکه فرشید اسماعیلی و ارسلان مطهری با باشگاه استقلال قراردادشان تمدید نشده است، بیان داشت: من بدون اینکه اسم بیاورم به طور کلی می‌گویم باشگاه پیشنهاد خوبی به بازیکنان داده قرارداد ۵ میلیارد تومانی و ۲ میلیارد تومان هم خارج از باشگاه، وقتی بازیکنی قرارداد ۷ میلیارد تومانی باشگاه را رد می‌کند حتماً پیشنهاد بهتری دارد. من از مددی خواسته‌ام یک ریال بیشتر از این پول به بازیکنان ندهد. مسائل مالی مهم است اما عشق به پیراهن استقلال هم اهمیت دارد. اینکه بازیکن بخواهد فقط به خاطر مسائل مالی در استقلال باشد را قبول ندارم. هر بازیکنی ناراحت است قرارداد را امضا نکند و نیاید. عشق و تعصب در این تیم مهم است از همین بازیکنانی که تمدید کرده‌ام بپرسید. شخصاً در جلسه بودم و شفاف صحبت کردم هیچ چیزی جز صداقت نمی‌گویم. اکنون مبلغ قرارداد بازیکنان هم‌پست یکسان است. رضاوند و مهدی‌پور قراردادشان یکسان است. هیچ بازیکنی نباید برای باشگاه شرط بگذارد، هر کسی ناراحت است برود خانه‌اش.

به موفقیت مقابل الهلال امیدوارم

وی در مورد اینکه در بازی با الهلال عربستان در لیگ قهرمانان آسیا به موفقیت امیدوار است یا نه، گفت: صددرصد امیدوارم. دو بازی این تیم را هم دیده‌ام. هرچه زودتر تیم ما تکمیل شود شرایط بهتر خواهد شد و حریف سختی برای الهلال خواهیم بود.

اجازه نمی‌دهم کسی در انتقال بازیکن دخالت کند

سرمربی استقلال در مورد اینکه در فصل گذشته گفته بودید بهتر است تیم را خود سرمربی ببندد و اکنون شما این تیم را بسته‌اید و این مسئله می‌تواند بر روی شما فشار ایجاد کند، عنوان کرد: یک چیز را بگویم نمی‌دانم منظور شما از فشار چیست. من کارم را انجام می‌دهم و اجازه نمی‌دهم کسی هم در انتقال بازیکن دخالت کند. در حوزه فنی مسئولیت دارم و در این فصل کار اصولی انجام داده‌ام. بازیکنان جوان‌تر آورده‌ام و تیم را جوان‌تر کرده‌ام.

از بازیکنی خواهش نمی کنم که در تیم بماند

مجیدی در مورد اینکه برخی از باشگاه‌ها با بازیکنان تحت قرارداد شما تماس گرفته‌اند و این مسئله از نظر شما اشکال دارد یا نه، گفت: اشکالی نمی‌بینم. ممکن است باشگاه‌ها براساس نیازی که دارند به بازیکنان پیشنهاد بهتری بدهند. به بازیکنان خودم هم گفته‌ام اگر قرارداد بهتری دارید می‌توانید بروید. من به زور کسی را نگه نمی‌دام و در باشگاه استقلال به بازیکنی نمی‌گویم که خواهش می‌کنم به تیم دیگری نرو؛ اگر شرایط را نمی‌پذیرد می‌تواند از استقلال برود

این فصل برای من خیلی مهم است

وی در مورد شایعه‌هایی که در مورد انتقال مهدی قایدی و حضور او در امارات به وجود آمد، عنوان کرد: این مسائل همیشه در استقلال بوده است یکسری آدم وقتی از تیم بیرون می‌مانند دوست ندارند استقلال نتیجه بگیرد. من به این حرف‌ها توجه نمی‌کنم. از سال ۲۰۰۱ من در دوبی زندگی می‌کنم و وقتی در دوبی بودم با مهدی تلفنی صحبت کردم و یک جلسه کوچک داشتم. دلش می‌خواست که در امارات بازی کند و نمی‌خواست که من با او مخالفت کنم. من هم به خاطر آینده مهدی این کار را کردم و حرف‌ها و مسائل دیگر مهم نیست. شایعات تأثیری روی کار من نمی‌گذارد بلکه انگیزه‌ام را دو برابر می‌کند. این فصل برای من خیلی مهم است. من به بازیکنان هم گفته‌ام از خودم شروع می‌کنم همکارانم اگر فصل گذشته دو ساعت قبل از تمرین در محل تمرین حضور داشتند امسال باید سه ساعت زودتر بیایند. خودم هم بیشتر تحقیق و مطالعه می‌کنم زیرا من مربی یک تیم بزرگ هستم و می‌خواهم مردم و هواداران این تیم را خوشحال کنم.

امین قاسمی نژاد بازیکن بزرگی است اما در فهرست ما حضور ندارد

سرمربی استقلال در مورد امین قاسمی‌نژاد گفت: او بازیکن بزرگی است اما در این فصل در فهرست ما حضور ندارد.

باشگاه نهایت همکاری را با ما کرده است

مجیدی در مورد شکاف بین مدیریت و کادر فنی که ممکن است به تیم ضربه بزند، عنوان کرد: من مربی تیم هستم. فرقی نمی‌کند چه کسی مدیرعامل باشد. کار من در زمین چمن است. تمام تمرکز من روی مسائل فنی است. مدیریت هم وظایف خودش را دارد و به تعهدات باشگاه باید عمل کند. در دو سال گذشته اتفاقاتی رخ داد که نباید می‌افتاد اما اکنون می‌گویم که باشگاه نهایت همکاری را با ما کرده است. من صادقانه صحبت می‌کنم. یک موقع به تیم نمی‌رسیدند من هم آن را بیان کردم اما اکنون بازیکن می‌آید و در باشگاه می‌نشیند و باشگاه هم مدیریت کرده و قراردادها تمدید شده است. کار من در زمین چمن است. اجازه نمی‌دهم این صحبت‌ها تمرکزم را برهم بزند.

صبح امروز شایعه خنده دار استعفایم را شنیدم

سرمربی استقلال در مورد شایعه استعفایش که شب گذشته منتشر شد، گفت: در این چند روز به خاطر نقل و انتقالات دیر خوابیده‌ام اما دیشب از خستگی بی‌هوش شدم و صبح این مسئله خنده‌دار را شنیدم. با این حال به مسئولان باشگاه اعلام می‌کنم هر زمانی که فکر کردند و صلاح می‌دانند مربی دیگری بیاید که بیشتر از من به باشگاه کمک می‌کند من مسئولیتم را می‌گذارم و می‌روم و بابت لغو قراردادم پولی نمی‌گیرم. یک روز دستمزد بدون کار را نمی‌خواهم و هرچه مبلغ قراردادم است را به باشگاه می‌دهم. اگر مربی بهتر از من می‌تواند کار کند من بدون اینکه مبلغی از باشگاه بگیرم، می‌روم.

نمایش بیشتر

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا