ورزش

رکوردشکنی قایدی تکذیب شد/ رکورد انتقال دست مهدوی‌کیاست/ جنجال پولی که به حساب پروین رفت!

خبرورزشی –

در نیم فصل ۹۹-۱۹۹۸ مهدی مهدوی‌کیا به طور قرضی از پرسپولیس به بوخوم رفت و سال ۱۹۹۹ هم پرسپولیس او را به هامبورگ فروخت و سود فوق‌العاده‌ای کرد.

پرسپولیس با انتقال مهدوی کیا به هامبورگ ۳٫۵ میلیون یورو به جیب زد که نشان می‌دهد خیلی بیشتر از مبلغ پیش بینی شده درباره انتقال قایدی است که ۱٫۵ تا ۲ میلیون دلار تخمین زده شده است.

البته احمد مددی مدیرعامل استقلال هم گفته: «رقم قرارداد انتقال قایدی را نمی‌توانم بیان کنم چون محرمانه است اما فکر می‌کنم یکی از بالاترین رقم‌ها در فوتبال ایران است.» تا به این ترتیب از موضع گرانترین انتقال کوتاه آمده باشد.

رقم انتقال مهدوی کیا تا بیشتر از یک دهه، جابه جا نشد و مهدوی‌کیا گرانترین انتقال بین بازیکنان لژیونر ایرانی باقی ماند و در آن برهه زمانی بخش عمده ای از مشکلات سرخپوشان را مرتفع کرد.

در مورد رقم قرارداد در آن دوره خیلی حرف و حدیث بود. مهدوی کیا چند سال پیش در پاسخ به این سوال که پول ترانسفرش به هامبورگ به حساب شخصی علی پروین ریخته شده گفت: «در هر حال پرسپولیس از آن انتقال بودجه یکی، دو سال خود را درآورد و حالا اینکه سر پول چه بلایی آوردند، خیلی به من ارتباطی ندارد.»

اما امیر عابدینی مدیرعامل وقت سرخپوشان هم در این باره گفته بود: «اگر در گذشته پولی به حساب پروین ریخته شده فقط به این دلیل بوده که باشگاه در آن سال حساب جداگانه‌ای نداشته است و آن پول هم به دستور شخص مهندس فائقی به حساب پروین ریخته شد. حتی این که حرف ریخته شدن پول به حساب یک فرد به این معنی نیست که او آن پول را بالا کشیده است. مهدی هم باید بداند که آن پول که ۸۰۰ میلیون نبوده بلکه ۴۰۰ میلیون (پول تبدیل شده به ریال) بود که تماما هم خرج باشگاه شد تا تیم در سال ۸۰ به قهرمانی رسید.»

نمایش بیشتر

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا