فناوری اطلاعات

رویداد سرمایه گذاری تخصصی بلاکچین برگزار شد؛ از سکوی پرتاب تا تاثیرات طرح صیانت

فعالین حوزه بلاکچین در رویداد سرمایه‌گذاری تخصصی این حوزه ضمن داوری و انتخاب چند تیم برای سرمایه‌گذاری، سکوی پرتاب را این‌بار در حوزه بلاکچین برگزار کردند. همچنین ضمن بیان دغدغه‌های رگولاتوری و حل چالش‌های آن، با اشاره به طرح صیانت از کاربران تاکید کردند این طرح نباید با صیانت از قانون‌گذار اشتباه گرفته شود.

رویداد سرمایه گذاری تخصصی بلاکچین با همکاری مجموعه جیبیت، نوبیتکس، شتابدهنده اکتا و ۱۰۰استارتاپ در مرکز رویدادهای ۱۰۰استارتاپ برگزار شد.

در این رویداد که با حضور ۸ تیم برگزار شد، تیم‌های کندل، بلاکچین بلورین و لابلاک موفق به جذب سرمایه‌ای معادل یک میلیارد و ۵۰۱ میلیون تومان شدند. لازم به ذکر است در مرحله اول ۸۰ طرح کسب و کاری دریافت شد و از این بین ۸ تیم موفق شدند به مرحله داوری حضوری راه پیدا کنند. ۶ تیم دیگر نیز به صورت مجازی به داوران و سرمایه گذاران ارائه شدند.

در اختتامیه این رویداد که با حضور فعالان حوزه بلاکچین برگزار شد، «شریعتمداری»، مدیرعامل جیبیت گفت: «معتقدم در ۱۰ سال آینده جابه‌جایی سرویس‌های حاکمیتی با سرویس‌های بلاکچینی در حوزه‌های مختلفی اتفاق خواهد افتاد.»

وی در ادامه با اشاره به چالش‌های رگولیشن موجود در ایران، آن را امری طبیعی می‌داند و می‌گوید دغدغه‌هایی که در حاکمیت وجود دارد، ارزشمند است.

به اعتقاد شریعتمداری ورود بخش خصوصی، توسعه ابزارها و سرمایه‌گذاری در حوزه بلاکچین می‌تواند یکی از راه‌های رفع دغدغه‌های حاکمیت در این حوزه باشد.

«حبیبی»، مدیر عامل اکتا نیز با بیان این که بلاکچین در دنیا حوزه پر چالش و جوانی است، می‌گوید همین که امروز به برگزاری چنین رویدادی فکر کردیم، از نظر ما موفقیت شکل گرفته و باید گفت در مجموع رویداد خوبی برگزار شد.

در ادامه «عرفان عزیزپور»، مدیر اجرایی ۱۰۰استارتاپ ضمن ابراز امیدواری از برگزاری رویداد بلاکچین و ورود به یک حوزه نوپا، گفت:

«۱۰۰استارتاپ تا به حال حدود ۲۰ رویداد برگزار و به ۱۳ استان کشور برای برگزاری رویداد سفر کرده است. بنا داریم رویدادهای تخصصی دیگری در حوزه‌های فین تک، سلامت و معدن برگزار کنیم.»

صیانت در برابر قدرت واقعی حاکمیت قرار می‌گیرد

همچنین درحاشیه رویداد سرمایه گذاری بلاکچین، پنلی تحت عنوان «صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی و تاثیر آن بر حوزه رمز ارز و بلاکچین» برگزار شد.

«حامد میرزایی»، مدیرعامل صرافی بیتستان اعتقاد دارد اگر بحث حمایت و صیانت از کاربر مطرح باشد، این‌ کلمات معنای خوبی دارند اما اگر تفسیر به‌غیر کنیم، می‌تواند خروجی متفاوتی رقم بزند. صیانت از حقوق کاربر معقول و منطقی است اما نباید با صیانت از قانون‌گذار اشتباه گرفته شود.

«مهدی نوری»، استاد دانشگاه تهران و مشاور حوزه بلاکچین نیز تاکید کرد اگر حاکمیت به دنبال قدرت یافتن در فضای مجازی است، قدرت از پلتفرم‌ها وکسب‌وکارها آغاز می‌شود. باز گذاشتن فضا باعث می‌شود، استارتاپ‌ها بتوانند در کشورهای همسایه فعالیت کنند و قدرتمند شوند. ارزش یک شبکه به کاربرهای آن است.

دعوت برای حضور در رویداد ۱۰۰ تکاپوی صادراتی

۱۰۰استارتاپ قصد دارد در شهریور ماه سال جاری به برگزاری رویداد ۱۰۰ تکاپوی صادراتی بپردازد. رویداد ۱۰۰ تکاپوی صادراتی یک رویداد تخصصی سرمایه‌گذاری در حوزه صادرات است که برای کسب‌وکارهایی که قصد ورود به این حوزه را دارند، برگزار می‌شود.

مدیر اجرایی ۱۰۰استارتاپ در انتها با اشاره به رویداد ۱۰۰ تکاپوی صادراتی گفت:

«از همه دعوت می‌کنم در رویداد صادرات که ورودی گسترده و فرایندی برای اکوسیستم استارتاپی به حوزه صادرات است؛ ثبت نام کنند. فرایند دوم ثبت نام از دو هفته دیگر آغاز می‌شود و تا به حال حدود هفت میلیون دلار سرمایه برای این رویداد تخصصی جمع‌آوری شده است.»

لازم به ذکر است صندوق سرمایه گذاری جسورانه فناوری بازنشستگی، خانه نوآوری، مکس دیجیتال، بلاک‌دیز و بلاک‌ویز از حامیان سکوی پرتاب بلاکچین بودند و مدیریت ثروت ستارگان به عنوان سرمایه‌گذار در این رویداد حضور داشت.

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا