استانها

راه اندازی ۳ مرکز مهارت آموزی و مشاوره شغلی زندانیان در مازندران

به گزارش خبرآنلاین از مازندران، سید حسین درویشی اظهار داشت: در خصوص آموزش زندانیان هر یک از اجزا و عناصر باید با یکدیگر ارتباط متقابل برقرار تا اهدافی که از قبل مد نظر است امکان‌پذیر شود.
وی افزود: آموزش زندانیان در مکان ندامتگاه‌ها صورت می‌گیرد و با توجه به شرایط موجود در ندامتگاه‌ها و شرایط اجتماعی کارآموزان عوامل و تهدیدهایی به روند صحیح آموزش‌های مهارتی و اهداف مورد انتظار آسیب می رساند که باید مورد شناسایی قرار گیرد تا با رفع این مشکلات و موانع، وضعیت آموزشی در زندان‌ها بهبود یابد.
درویشی ادامه داد: همه ساله عده زیادی از افراد به دلیل ارتکاب به انواع جرائم عمدی و غیر عمدی از سوی مراجع قضایی راهی زندان‌ها می‌شوند و بخشی از دوران مفید زندگی خود را پشت میله‌های زندان می‌گذرانند. با توجه به نقش دانش و مهارت در جلوگیری از گرایش به اعتیاد، بزهکاری و انواع خلاف‌ها؛ باید به دنبال آن بود که با آموزش‌های مهارتی و ترغیب زندانیان به گذراندن آموزش فنی و حرفه ای ضمن تقویت شخصیت و منزلت اجتماعی آنان، از روی آوری مجدد به تخلف جلوگیری می‌کند.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای مازندران گفت: آموزش‌های مهارتی وسیله ای برای افزایش توان بازگشت زندانیان به اجتماع بوده و کسب مهارت به آنان کمک تا آینده بهتری را برای خود پس از گذراندن محکومیت برای خود رقم بزنند.
وی افزود: سه مرکز یاد شده شامل مرکز مهارت آموزی و مشاوره شغلی زندان ساری، مرکز مهارت آموزی و مشاوره شغلی زندان بابل، مرکز مهارت آموزی و مشاوره شغلی ندامتگاه محکومین مواد مخدر ساری بود که افتتاح و راه اندازی شد.

۴۸

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا