استانها

دانش تغذیه ای یکی از راهکارهای اصلی موفقیت ورزشکاران حرفه ای است

به گزارش خبرآنلاین از قشم، محمدسعید موسایی باغستانی با اشاره به اهمیت موضوع تغذیه برای ورزشکاران گفت: از آنجا که معمولا برای تهیه برنامه غذایی ورزشکاران نیازمند مشورت با متخصص تغذیه هستند، این دوره برای آشنایی و ارتقا دانش تغذیه ای در زندگی حرفه ای ورزشی طراحی و برگزار شد.

وی ادامه داد: رعایت تعادل میان انرژی دریافتی و انرژی مصرفی برای حفظ سلامت و فعالیت متداول بدن ضرورت دارد و مهم ترین عامل موازی با تمرینات ورزشی برای رسیدن به موفقیت محسوب می شود، گرچه بسیاری از ورزشکاران در برنامه های تمرینی خود توجه کمتری به این نکته دارند که تغذیه مناسب می تواند به مراتب سرعت بیشتری به پیشرفت آنان ببخشد.

به گفته موسایی، هدف اصلی برگزاری دوره "تناسب اندام و کنترل وزن" آشنایی بیشتر ورزشکاران با نحوه صحیح عملکرد تغذیه ای و حفظ تعادل در دوران استراحت و روزهای تمرین بوده است.

رییس هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی منطقه آزاد قشم در پایان تاکید کرد: برگزاری دوره های مبانی و پیشرفته تغذیه به صورت وبیناری توسط این هیأت با استقبال بالایی از سوی مدرسان، مربیان و ورزشکارانی از سراسر کشور همراه شده که به همین منظور تا پایان شهریورماه سعی داریم ادامه دوره های تخصصی را در مباحث دیگر ادامه دهیم.

۴۶

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا