استانها

ثبت ۲.۸ میلیارد تبادل اطلاعات بین دستگاهی در کشور

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد، محمدرضا پاکدل در نهمین نشست کمیته کاری توسعه دولت الکترونیک با اشاره به سابقه شکل گیری کمیته کاری و اهداف آن، گفت: هدف از برگزاری جلسات کارگروه، ایجاد تعامل بین دستگاهی برای تسریع در ارائه خدمات و حذف مراجعات و مکاتبات در چارچوب دولت الکترونیکی است.

وی با اشاره به وضعیت مناسب زیرساختی استان در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات افزود: فراگیرشدن نظام الکترونیک تبادل اطلاعات و استعلامات به عنوان یکی از ۲۳ طرح اولویت دار دولت الکترونیکی، پیشرفت قابل توجهی داشته و در سه ماه نخست سال جاری بیش از ۳۸۹ میلیون تراکنش از طریق مرکز ملی تبادل اطلاعات انجام شده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تأکید کرد: برای سرعت بخشیدن به توسعه دولت الکترونیکی لازم است دستگاه‌های مختلف با دیدگاه تمام الکترونیکی شدن خدمات، در تعامل سازنده با یکدیگر، اطلاعات مورد نیاز را سایر دستگاه‌ها را به اشتراک بگذارند.

پاکدل ادامه داد: تاکنون ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تبادل اطلاعات بین دستگاه‌های مختلف در کشور انجام شده که این عدد در سال ۱۳۹۶ حدود ۹۷ میلیون و در سال ۹۲ صفر بوده و این جهش نشان از رشد قابل توجه توسعه خدمات دولت الکترونیک در کشور است.

۴۸

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا