استانها

باند جعل اسناد و کلاهبرداری در قالب فروش زمینهای دولتی در «شهرکرد» متلاشی شد

به گزارش خبرآنلاین از چهارمحال : سرهنگ «جعفر نفر» در تشریح جزئیات این خبر گفت: برابر اخبار واصله مبنی بر اینکه اشخاصی با جعلِ اوراق و اسناد دولتی و نامه‌های اداری و شخصی و همچنین مهرهای دولتی و شخصی، زمینهای مشاع یکی از ادارات دولتی استان را به تعدادی از افراد فروخته اند، بررسی موضوع در دستور کار مامورین پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
سرپرست پلیس آگاهی استان ادامه داد: در این راستا تیمی از کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تشکیل و پس از بررسی همه جانبه پرونده، ۴ متهم را در این رابطه شناسائی و پس از هماهنگی قضائی، طی چند عملیات موفق دستگیر کردند.
وی افزود: در بازرسی از مخفیگاه متهمین، ۲۳ مهر دولتی و شخصی، مقادیر زیادی قولنامه و اسناد خام و نوشته شده از جمله ۱۰ فقره سند جعلی، ۲۷ گرم تریاک، ۹ گرم هروئین، یک قبضه سلاح شکاری غیرمجاز و ۲ تیغه قمه کشف و ۳ دستگاه خودرو متهمین نیز توقیف شد.
این مقام انتظامی ادامه داد: متهمان در بازجوئی انجام شده ابتدا همه اتهامات را انکار کردند، ولی در نهایت مجبور به اعتراف شده و به ۸ فقره جعل اسناد و فروش زمینهای مشاع این اداره دولتی به ارزش ۶۴ میلیارد ریال اعتراف کردند.
سرهنگ «نفر» در پایان یادآور شد: متهمان پس از تکمیل پرونده به مراجع قضایی معرفی و تحت قرار متناسب قضایی قرار گرفتند.

۴۸

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا