استانها

ایجاد ۱۸هزار فرصت شغلی توسط کمیته امداد قزوین

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ مهرعلی حق گویان، مدیرکل کمیته امداد استان قزوین در نخستین نشست کارگروه استانی برنامه ارتقای فرهنگ توانمندسازی مددجویان که در سالن جلسات کمیته امداد استان قزوین برگزار شد، بیان کرد: توانمندسازی با استفاده از ظرفیت اشتغال زایی محور جدی و اساسی ارائه خدمت و حمایت از مددجویان است.

او ادامه داد: کمیته امداد امام خمینی (ره) به دنبال حفظ عزت و کرامت نیازمندان است و چنین رویکردی بدون اشتغال زایی محقق نمی شود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: برای حفظ عزت و کرامت نیازمند، باید نیاز مالی آنان با استفاده از توانایی های فردی برطرف شود و به حداقل های لازم در زندگی دست یابد.

حق گویان افزود: سال گذشته بیش از ۱۸هزار فرصت شغلی در استان قزوین ایجاد شده که از این میزان اشتغال که با حضور ۸۳دستگاه در کارگروه اشتغال استان پیگیری شده، کمیته امداد امام خمینی (ره) هشت هزار و ۵۰۰فرصت شغلی ایجاد کرده است.

این مقام مسئول اعلام کرد: در واقع کمیته امداد به تنهایی ۴۶درصد از ۱۸هزار و ۵۰۰اشتغال ایجاد شده در استان را تأمین کرده است.

او تصریح کرد: توانمندسازی رکن اساسی مأموریت کمیته امداد امام خمینی (ره) است؛ در برابر این سوال که تا چه زمانی فردی به واسطه مشکلات باید در شرایط سخت و دریافت کمک باقی بماند، باید گفت که لازم است به جای ماهی دادن، ماهیگیری را به مددجویان آموزش دهیم.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین عنوان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) برای ارائه خدمت به نیازمندان و محرومان گروه هدف خود را تعریف کرده و تلاش می کند تا خدمات شایسته ای را به آنها ارائه کند.

او تأکید کرد: در میان افراد تحت حمایت تنها کسانی که سالمند، بیمار صعب العلاج و کودک هستند، شرایط و توانایی اشتغال را ندارند و مابقی افراد به فراخور شرایط می توانند از بسترهای اشتغال زایی بهره مند شوند.

حق گویان اظهارکرد: افراد نیازمند در جامعه وجود دارند که بخشی از علت ایجاد نیازمندان ناشی از عملکرد خود فرد است و بخشی هم ناشی از قصور و کوتاهی دستگاه های متولی است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین یاداورشد: کمیته امداد امام خمینی (ره) با رویکرد توانمندسازی و اشتغال نیازمندان، بسته تشویقی را برای ایجاد اشتغال و تشویق کارفرمایان در حال اجرا دارد که کارفرمایان می توانند از معافیت از پرداخت حق بیمه مددجوی بکارگیری شده و یا دریافت تسهیلات قرض الحسنه بهره مند شوند.

۴۸

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا