استانها

امام جمعه قزوین: جهاد دانشگاهی در خدمت به مردم پیشگام است

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ عبدالکریم عابدینی، نماینده ولی فقیه در استان قزوین در دیدار با مدیران جهاد دانشگاهی قزوین با تاکید بر اینکه نگاه مسئولان باید به داخل و خلاقیت‌ها و نوآوری‌های جوانان باشد، اظهار کرد: متاسفانه در چند سال گذشته نگاه مسئولان به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های داخلی نبود و به همین خاطر سرعت پیشرفت و توسعه کشور کاهش یافت.

او با تشریح آیاتی از قرآن کریم یادآور شد: خداوند فرموده از مشرکان، چه آنهایی که اهل کتاب هستند و چه غیر اهل کتاب، خیری به شما نمی‌رسد و اگر این سال‌ها این آیه قرآن مورد توجه قرار می‌گرفت، نباید فرصت‌ها برای مذاکره با آمریکا و غرب تلف می‌شد.

امام جمعه قزوین با تاکید بر این که کسانی می‌توانند کار دین خدا و مردم را پیش ببرند که به خدا، قیامت و امامت و ولایت اعتقاد داشته باشند، خاطرنشان کرد: امروز در عصر غیبت امام المسلمین رهبر فرزانه انقلاب تاکید دارند که اعتماد به غرب جواب نمی‌دهد و اگر ما اعتقاد به امر امامت و ولایت داشتیم، مسیری را می‌رفتیم که در آن اعتقاد به توانمندی‌های داخلی بود و دچار گرفتارهایی که امروز هستیم نمی‌شدیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: یکی از نهادهایی که در راستای منویات رهبر فرزانه انقلاب گام برداشته و همواره تلاش کرده با توسعه علم و فناوری در خدمت به مردم پیشگام باشد، جهاد دانشگاهی است و اگر این نگاه‌ها در تمام بخش‌های کشور توسعه یابد، پیشرفت کشور را شاهد خواهیم بود.

او تاکید کرد: دشمنان با پیشرفت‌های فناورانه و علمی کشور مشکل دارند که پیشرفت‌های هسته‌ای و موشکی یکی از آورده‌های حوزه علمی و فناوری است و اگر همه دستاوردهای هسته‌ای و موشکی را کنار بگذاریم باز هم کوتاه نمی‌آیند.

۴۸

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا