استانها

استفاده از ایده های نو و آموزش های شهروندی برای رونق گردشگری ضروری است

به گزارش خبرآنلاین از قشم، علی درویش پور در دیدار با اعضای شورای اسلامی و شهردار شهر سوزا، اظهار کرد: شهر سوزا از نظر تاریخی، عمرانی و توسعه صنعت گردشگری از جایگاه ویژه ای در جزیره قشم برخوردار است.

وی ادامه داد: زمان مسئولیت برای همه خدمتگذاران محدود است و در این مدت باید با تکریم مردم، به شیوه ای فعالیت انجام شود که حتی در کوتاه مدت نتیجه اقدامات شایسته و ماندگاری برای جامعه به یادگار بماند و زمینه را برای توسعه هرچه بیشتر فراهم کنیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تاکید کرد: وفاق و همدلی میان اعضای شورای شهر و مجموعه شهرداری در اجرای طرح های مهم می تواند زمینه ساز پیشرفت منطقه و ایجاد جذابیت برای حضور سرمایه گذاران بخش های مختلف اقتصادی و گردشگری در شهر سوزا باشد.

به گفته درویش پور؛ سازمان منطقه آزاد با تمام توان خود به دنبال توسعه متوازن و پایدار در تمامی نقاط جزیره قشم است و رونق و توسعه شهر سوزا نیز به شرط هدفمند بودن در همین راستا بوده و مورد حمایت است.

وی با تاکید بر لزوم استفاده از ایده های نو برای توسععه شهری، خاطرنشان کرد: استفاده از ایده ها و طرح های نو در حوزه شهری، آموزش های شهروندی جهت افزایش آگاهی و همسویی مردم و همراهی جامعه محلی با طرح های توسعه ای می تواند، موجب رونق و توسعه صنعت گردشگری در این منطقه شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به لزوم تهیه و تدوین طرح جامعه برای شهر سوزا، تصریح کرد: تهیه یک برنامه جامع و در برگیرنده نیازهای امروز و آینده جامعه، ایجاد اشتغال پایدار، تسهیل شرایط جهت حضور سرمایه‌گذاران و کارآفرینیان جز نیازهای اساسی برای ایجاد توسعه و پیشرفت هر منطقه‌ای است.

درویش پور در ادامه گفت: توسعه ظرفیت های گردشگری شهر سوزا و افزایش زمان ماندگار گردشگران و مسافران در این شهر می توان به افزایش درآمد و حل مشکلات اقتصادی شهر کمک شایانی می کند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در پایان با اشاره به اراده جدی سازمان منطقه آزاد قشم برای حل مشکل مسکن جوانان در شهر سوزا و سایر نقاط جزیره قشم، افزود: با تشکیل یک تعاونی ویژه می توانند فرآیند واگذاری زمین برای تامین مسکن جوانان این منطقه را تسهیل نمود.

براساس این گزارش در ابتدای این جلسه اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار سوزا با قدردانی از تلاش ها و حمایت های مجموعه سازمان منطقه آزاد قشم به ویژه نگاه خاص مدیرعامل این سازمان به موضوع توسعه متوازن و پایدار به بیان برخی از مشکلات و مطالبات خود پرداختند. تسهیل روند واگذاری زمین جهت تهیه مسکن برای جوانان، هدفمندسازی برای استفاده از ظرفیت های گردشگری منطقه، ساماندهی و جانمایی انبارهای صیادان و حل مسائل مربوط به پمپ بنزین و زمین چمن ورزشگاه شهر سوزا مهترین خواسته های مطرح شده در این جلسه ببودند.

۴۶

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا