استانها

کار قضا بسیار سنگین و حساس است

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ عبدالکریم عابدینی، امام جمعه قزوین در دیدار آقای مجتبی شیرودبزرگی رئیس جدید سازمان قضایی نیروهای مسلح استان قزوین اظهار کرد: امام صادق (ع) فرموده‌اند قاضی‌ها چهار گروه هستند که سه گروه از آنها اهل جهنم می‌شوند و تنها یک گروه نجات پیدا می‌کنند.

او ادامه داد: کسانی که می‌دانند به ناحق قضاوت می‌کنند و نسبت به این قضاوت آگاهی دارند، کسانی که نمی‌دانند و نادانسته به ناحق قضاوت می‌کنند و کسانی که نمی‌دانند و نادانسته به حق قضاوت می‌کنند جزو سه گروهی هستند که به جهنم می‌روند.

امام جمعه قزوین افزود: تنها کسانی وارد بهشت می‌شوند که با آگاهی کامل و به حق قضاوت می‌کنند و ان‌شاءالله تلاش کنید تا در قضاوت‌های خود این گونه عمل کنید و همواره با آگاهی کامل حامی حق باشید.

عابدینی بیان کرد: عوامل نفوذی که انسان را از قضاوت‌های حق‌مدارانه دور می‌کند بسیار زیاد است و تلاش کنید در مسیر رسالت‌های کاری و الهی که دارید، از عوامل نفوذی نظیر خواسته‌های دنیایی، حزبی و جناحی خود را دور نگه دارید.

امام جمعه قزوین تأکید کرد: کار قضا بسیار کار سنگین، پیچیده، حساس و در عین حال ظریف است و باید با دقت بسیار بالا انجام شود و ان‌شاءالله با شوق و انگیزه کارهای خود را پیش ببرید و از خدا می‌خواهم عنایت کند تا در این کار خطیر و حساس موفق باشید.

۴۸

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا