اقتصاد

لامپ رشد گیاه چیست؟

یک شرکت معتبر به شماره ثبت ۴۹۰۴۸۷ با نام تجاری "ایران گرولایت" در زمینه لامپ های مخصوص رشد گیاه از سال ۱۳۹۰ شروع به فعالیت کرده است؛ و محصولات گوناگونی در این زمینه با گارانتی معتبر بفروش می رساند. یکی از این محصولات "لامپ رشد گیاه" است که به دلیل هزینه مقرون بصرفه آن و مصرف انرژی پایین به شما معرفی می نماییم.

نکته ی مهمی که باید توجه داشته باشید این است که خرید لامپ رشد گیاه ارزان نباید تنها دغدغه ی شما باشد. زیرا متاسفانه بسیاری افراد لامپ هایی تقلبی که فقط صرفا دارای ظاهری مشابه با لامپ مخصوص رشد گیاه دارد را تولید نموده و به نام لامپ مخصوص رشد گیاه اصلی و واقعی به فروش می رسانند.

از این رو خرید از یک شرکت تخصصی در این زمینه که دارای شماره ی ثبت با گارانتی معتبر است را پیشنهاد می نماییم. شرکت پرتو رشد نوین با نام تجاری ایران گرولایت نزدیک به ده سال است که بصورت کاملا تخصصی فعالیت خود را در زمینه تولید انواع لامپ رشد گیاه در ایران آغاز نمود است. و با گارانتی نمودن پنج ساله محصولات شرکت خود این ضمانت را به تمامی خریداران می دهند، هزینه ای که جهت لامپ رشد گیاه خود می پردازند هدر نرفته و به آن میزان از رویش مطلوب گیاه خود خواهند رسید.

متاسفانه این روزها قیمت ملاک مهمی، برای خریداران شده است؛ ولی باید دانست خرید لامپ رشد گیاه ارزان به قیمت اینکه گیاهانشان به مرور از بین خواهد رفت هیچ فایده ای ندارد! اکثر لامپ های رشدی که با هزینه های بسیار پایین بفروش می رسند توان واقیعشان قید نمی شود، در واقع یک توان بالای دروغین به خریدار گفته می شود.

خرید لامپ رشد گیاه ارزان ولی بی استفاده و یا بی دوام در واقع هدر دادن هزینه است و مجدد باید هزینه نمود و لامپ دیگری خریداری کرد.

ایران گرولایت با تضمین کیفیت خود در تولید انواع لامپ رشد گیاهشما مشتریان عزیز را در انتخاب هر چه بهتر محصول مورد نیاز با در نظر گرفتن استانداردهای کمی و کیفی رشد گیاهان مشاوره و همراهی خواهد نمود.

ما درایران گرولایت سعی در ارائه بهترین قیمت لامپ رشد گیاه همراه با گارانتی یک ساله تعویض ویژه مشتریان و خدمات پس از فروش ۵ ساله همواره بعد خرید در کنارتان خواهیم بود و میتوانید قبل و یا پس از خرید همچنین ازمشاوره رایگان متخصصین مابهرمند شوید.

لامپ رشد گیاه چیست؟

کشاورزی عمودی

نام این نوع کشت به این دلیل، کشاورزی عمودی (ورتیکال فارمینگ) یا کشت طبقاتی گذاشته شده: چون بذر گیاهان با فواصل مشخص کنار هم در چندین طبقه درون گلدان نشاء (راکول) کاشته می شوند و این طبقات همان طور که در ویدئو مشاهده خواهید نمود از پایین به بالا روی هم قرار گرفته و کل سازه را بصورت طبقات عمودی تشکیل می دهند. پس واضح است بدلیل حالت کل سازه که عمودی بوده و طبقاتی که بستر کشت را فراهم نموده اند این نام گذاری شکل گرفته.

البته پلنت فکتوری (کارخانه گیاهی) نیز نام دیگر این نوع کشاورزی می باشد. در این نوع کشاورزی نحوه ی کشت، آبیاری، کود دهی… کاملا با نوع سنتی اش که همه ی گیاهان در سطح زمین درون خاک و افقی کاشته میشودند کاملا متفاوت بوده! چیدمان محصولات در طبقات این امکان را فراهم می نماید که در کمترین فضا بیشترین محصول کاشت و برداشت شود.

در سیستم کشت عمودی (ورتیکال فارمینگ):

  • فضا باید کاملا سرپوشیده باشد!
  • تامین نور گیاهان از طریق لامپ های مخصوص رشد گیاه صورت پذیرد!
  • آبیاری و کود دهی بصورت تمام اتوماتیک باشد!
  • از بستر های کشت مدرن (راکول،…) استفاده شود!

لامپ رشد گیاه چیست؟

اولین گام جهت راه اندازی یک کارخانه گیاهی (کشاورزی عمودی) تحقیق و آشنایی کامل با این مقوله می باشد. براورد هزینه ها و مشخص نمودن میزان سرمایه ای که قرار است گذاشته شود و برنامه ریزی جهت روند کار و بازگشت سرمایه و سود مرحله بعدی است. سپس تهیه و تجهیز گلخانه است که از تهیه نقشه و ساخت طبقات و تجهیز سازه به سیستم گردش آب، و لامپ های رشد گیاه، تهویه مناسب …. هست تا انتهای کار که یک شرایط کاملا مطلوب ایجاد گردد. هر کدام از این مراحل نیازمند کارشناسی می باشد!

بطور مثال قبل ساخت طبقات باید یک کارشناس، نقشه این سازه را با توجه به ابعاد محیط، نوع گیاهی که قرار پرورش داده شود و در نظر گرفتن سیستم گردش آب و کود دهی… طراحی نماید. بنایراین برای کشت طبقاتی و راه اندازی کشاورزی عمودی (ورتیکال فارمینگ) نیازمند یک تیم می باشد که هر کدام در بخش مرتبط با خود خبره باشند. در غیر این صورت باید از روش آزمون و خطا استفاده کرد که با توجه به هزینه ها و زمانی که صرف خواهد شد اصلا پیشنهاد نمی شود. در سال ۱۳۹۰ گروهی از جوانان کشورمان با همکاری دانشگاه تهران و سایر مراکز علمی توانستند برای اولین بار، تکنولوژی نورهای مصنوعی رشد گیاهان را بصورت کشت طبقاتی بومی سازی نمایند.

پس از سالها تحقیق و توسعه در این امر این گروه در قالب شرکتی به نام پرتو رشد نوین با برند "ایران گرولایت" به ثبت رسید و توانست با تولید انبوه از محصولاتی با توانی و کارایی متفاوت به موفقیت چشمگیری برسد. اما شاید دستاورد این گروه را بتوان ساخت اولین نمونه های کارخانه گیاهی (کشاورزی عمودی) در کشور دانست. این موضوع ایران را در زمره معدود کشورهایی در جهان قرار می دهد که در صنعت کشاورزی به این تکنولوژی پیشرفته رسیده است. امید ما به سرافرازی پرچم کشورمان در تمامی علوم، پیش زمینه ای برای معرفی و آگاه سازی شما با این کلیپ آموزشی می باشد.

۲۱۲۱

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا