استانها

اختراع دستگاه تبدیل صوت به نور توسط دانش آموز مهریزی

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد، نوجوان مهریزی که توانسته سرعت صوت را با چند وسیله ساده به نور تبدیل کند، درباره طرح خلاقانه خود گفت: ایده ساخت دستگاه معادل صوت و نور، از پایه ابتدایی در ذهنم جرقه خورده بود و به دنبال جواب این سؤال بودم که چگونه می‌توان صدا را دید.

وی ادامه داد: با استفاده از لیزر و یک پرده خاص و دو تکه لوله پولیکا این دستگاه ساخته شده است و حدود یک سال و نیم به صورت ناپیوسته وقت برای این کار صرف شده است.

این دانش آموز خلاق تصریح کرد: موارد استفاده این دستگاه در حوزه‌های آموزش ابتدایی، موسیقی و نظامی است و به هیچ طریقی قابلیت هک شدن را ندارد و همچنین باعث سرعت بخشیدن به کارها و جلوگیری از اتلاف وقت می‌شود.

علی زارع استاد راهنمای این دانش آموز در ادامه گفت: محصول علم و عمل این دانش آموز در در حوزه‌های مختلف همچون مخابرات و امنیتی و همچنین در حوزه موسیقی و اسباب سازی کاربرد دارد.

رئیس اداره آموزش و پرورش مهریز هم در این خصوص خاطرنشان کرد: حاصل کار دانش آموز خلاق مهریزی در المپیادهای ملی خوش درخشیده است.

سیدکاظم حسینی افزود: چندی پیش رتبه برتر در جشنواره خوارزمی در کارنامه این نوجوان خلاق به ثبت رسید و سیدعلی اکبر حیدری، دانش آموز پایه نهم مهریزی، موفق به کسب مدال برنز شد.

۴۸

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا